Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu


             

Dnia 06.02.2019 o godzinie 9:35 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej Miasta i Gminy Mikołajki filii Woźnice, w ramach działalności Klubu Motyli Książkowych, uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią zaproszeni zostali na lekcję edukacyjną z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, w dniu obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2019.

            Początkiem spotkania było przypomnienie zasad obowiązujących podczas zajęć.  Następnie bibliotekarka przedstawiła wszystkim temat zajęć. Wprowadzeniem w lekcję było pytanie do dzieci: co to jest Internet oraz z czym im się kojarzy. Po wypowiedziach dzieci bibliotekarka zapoznała dzieci z pojęciem Internetu. Następnie przedstawiła Drużynę Sieci@ków, którzy to dbają o bezpieczeństwo w sieci. Po prezentacji każdego z bohaterów uczniowie otrzymali obrazki z portretami sieci@ków, a ich zadaniem było wybranie jednego i  pokolorowanie tylko tego, który im się najbardziej podoba – swój wybór każde dziecko uzasadniło. Następnie uczniowie poproszeni zostali o wymienienie dobrych stron Internetu – odpowiedzi umieszczane były na przygotowanym arkuszu. W kolejnej części spotkania bibliotekarka podkreśliła, że Internet to nie tylko korzyści, ale także zagrożenia. Dla zobrazowania przedstawiła dzieciom złe Sieciuchy oraz opowiedziała czego mogą dokonać, gdy będziemy nieostrożni w sieci. Dla lepszego zrozumienia zagrożeń wypowiedzi poparte zostały przykładami. Następnie uczniowie wymieniali ciemne strony Internetu, które  również zostały umieszczone na arkuszu.

Podkreślone także zostało jak reagować, gdy coś zaniepokoi nas w Internecie.

Na zakończenie i utrwalenie treści przytoczonych na lekcji została odtworzona piosenka ze strony necio.pl pod tytułem „Fajnie w Internecie”.

Rozdaniem pamiątkowych naklejek oraz ulotek edukacyjnych dla rodziców otrzymanych z Fundacji Orange zakończyliśmy spotkanie.

W bibliotece zostały wywieszone plakaty oraz materiały edukacyjne z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania