"Od 4 roku bez książeczki ani kroku" - relacja

            Dnia 06.06.2019 roku o godzinie 12:00 w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie po raz kolejny zorganizowano spotkanie dla najmłodszych uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej w Olszewie pod hasłem „Od 4 roku bez książeczki ani kroku”. Na spotkaniu nie zabrakło także Dyrektor SP im. Marii Konopnickiej w Olszewie Pani Wiesławy Jabłońskiej, oraz wychowawczyni najmłodszych dzieci Pani Zofii Rokojżo.

Po przywitaniu uczestników zajęć bibliotekarka przeprowadziła zabawę integracyjną „Pajęczyna”, w której uczestnicy siedzieli w kręgu, a osoba która rozpoczynała zabawę przedstawiła się i rzuciła włóczkę do kolejnej trzymając koniec włóczki. Zabawa trwała do momentu, w którym ostatni uczestnik zabawy przedstawił się. W ten sposób powstała piękna pajęczyna.

Następnie odbyła się pogadanka z dziećmi na temat  zalet płynących z czytania książek. Dzieci odgadywały tytuły bajek umieszczonych na przygotowanych ilustracjach. Nie zabrakło rozmowy na temat poszanowania książek oraz głośnego czytania książki Elizy Piotrowskiej „Tupcio Chrupcie mówię prawdę”.  Głównym elementem spotkania było wręczenie każdemu przybyłemu dziecku pamiątkowej książki wraz z zakładką do książki oraz broszurą dla
rodziców Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku do dzieci powędrowały książki Renaty Piątkowskiej „Hebanowe serce” znajdujące się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.


W spotkaniu udział wzięło łącznie około 18 osób.

Organizatorkami spotkania były Anna Ciszewska z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice oraz Małgorzata Błaut z biblioteki szkolonej SP im. Marii Konopnickiej w Olszewie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki