Przedwakacyjne spotkanie DKKW słoneczne, poniedziałkowe popołudnie klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki z Woźnic zebrały się w bibliotece, aby wspólnie spędzić czas przy kawie i ciasteczkach oraz pochylić się nad książką Francesco D Adamo „Iqbal”.

Tradycyjnie po podzieleniu się wszystkimi sprawami dni codziennych mogłyśmy przejść do lektury.

Autentyczna treść zawarta  w tej pozycji zasmuciła każdą z nas. Niewyobrażalne wyzyskiwanie dzieci oraz ich rodzin to coś potwornego, na co absolutnie nie powinno być przyzwolenia. Niestety, jak zauważyłyśmy, proceder ma miejsce do dnia dzisiejszego. Odchodząc nawet od nieludzkiego traktowania dzieci, ale także osób ubogich, czy nad wyrost ufnych niestety. Handel ludźmi, sutenerstwo to tylko niektóre zjawiska, które upodlają nasze człowieczeństwo. A co najbardziej przeraża??? To fakt, że to ludzie ludziom są w stanie zgotować taki los.

Natomiast nasza pani polonistka (emerytowana) stwierdziła, że „Iqbal” powinien zagościć w szkołach jako lektura uzupełniająca, co poparły pozostałe uczestniczki spotkania.
Na zakończenie moderatorka opowiedziała zgromadzonym wrażenia ze Zlotu Moderatorów DKK, a także zachęciła do przeczytania „Obwodu głowy” przez wakacyjny czas. Uczestniczkom rozdane zostały także notesy i zakładki do książek, które otrzymałyśmy w prezencie na Zlocie. Życzeniami bogatych w dobre książki i słoneczną pogodę wakacji zakończyłyśmy nasze czerwcowe spotkanie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki