Relacja z Nocy bibliotek 2019            Dnia 04.10.2019 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice w godzinach od 19:00 do 22:00 miały miejsce obchody „Nocy bibliotek”.


Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych odbyło się głośne czytanie książki otrzymanej specjalnie na opisywaną akcję. Każdy uczestnik zaprezentował swoje czytanie książki wskazanej przez bibliotekarkę bądź swojej ulubionej pozycji. Po czytaniu odbyły się komiksowe warsztaty. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest komiks oraz czym się charakteryzuje. Następnie wszystkim dzieciom powierzone zostało zadanie na stworzenie swojego bohatera  komiksu. Każdy miał okazję zaprezentować pozostałym swojego bohatera, z czego wszyscy chętnie skorzystali.

Kolejnym punktem naszego spotkania była projekcja filmu „Ptyś i Bill”. Zanim jednak film został wyświetlony uczniowie zajęli miejsca, a bibliotekarka wręczyła każdemu małą przekąskę w postaci paczki chrupków kukurydzianych i butelki z wodą, co wzbudziło zadowolenie wśród wszystkich dzieciaków.

Po filmie rozpoczęło się pakowanie śpiworów i kocy, z którymi przybyły dzieci, a także rozdane zostały ekslibrisy, a na pytanie czy za rok również się spotykamy wszyscy z ochotą zadeklarowali swoją obecność. Po podziękowaniu za wspólnie spędzony czas bibliotekarka sprowadziła dzieci do oczekujących na nie rodziców.Kilka dni przed wydarzeniem na szkolnym korytarzu i bibliotece zostały umieszczone plakaty informujące i zapraszające na opisywaną akcję.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu było przyniesienie przez ucznia podpisanej przez rodzica zgody. Uczniowie w momencie oddawania zgody otrzymywali imienne zaproszenia z podstawowymi informacjami o wydarzeniu.

Organizator imprezy zalecał zabranie przez uczestników kocy lub śpiworów i małych poduszeczek, aby umilić ten październikowy wieczór.


W imprezie uczestniczyło łącznie 19 osób.

Organizatorem imprezy była Anna Ciszewska z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dobrych manierach przy stole z Motylami Książkowymi

Zmiana adresu strony

O tolerancji nigdy za wiele - spotkanie Klubu Motyli Książkowych