KLUB MOTYLI KSIĄŻKOWYCH

Dnia 28.02.2018 o godzinie 9:35 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miało miejsce lutowe spotkanie z uczniami klasy III w ramach działalności Klubu Motyli Książkowych, a ponieważ za oknami zima to i temat naszego spotkania związany był z  panującą pogodą -  „Pan Mróz maluje…”
            Na początku bibliotekarka przywitała zgromadzone dzieci. Następnie zachęcony brawami uczeń – Szymon Kowalewski – zaprezentował głośne czytanie utworu Teresy Rutkowskiej – Wojciechowskiej „Mróz”. Po czytaniu dzieci opowiedziały o treści tekstu, a bibliotekarka zadawała pytania pomocnicze.

Następnie każdy uczestnik otrzymał szablon z okienną ramą, którą musiał wyciąć, a następnie pokolorować. W kolejnej części bibliotekarka rozdała uczniom folie, na których umieściła białe i niebieski plamy z pasty do zębów i farby. Zadaniem dzieci było pomalowanie folii, tak jak Pan Mróz malował różne przedmioty w odczytanym utworze. Po zakończeniu malowania każdy przykleił swoją ramę okienną do szyby z folii. Tak powstało 9 przepięknych mroźnych obrazków, które można podziwiać w bibliotece.


            Na zakończenie bibliotekarka podziękowała wszystkim za spotkanie, wykonała pamiątkowe zdjęcie i ustaliliśmy osobę czytającą na kolejnym spotkaniu – Antosię Tytko.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania