Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką
Dnia 13.03.2018 o godzinie 10:45 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dorosłych i dla dzieci, dziennikarką Moniką Sawicką. Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie klasy III i IV Szkoły Podstawowej w Woźnicach wraz z wychowawcami. W spotkaniu uczestniczyła Pani Renata Gawlińska – Kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach oraz Pani Aleksandra Doda – nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach.

            Początkiem spotkania było przywitanie zgromadzonych oraz przedstawienie dzieciom naszego gościa. Następnie Pani Monika zapoznała dzieci z elementami dotyczącymi zawodu pisarza, wyjaśniła na czym polega praca pisarki, jak powstają książki, co jest ich inspiracją, gdzie mieszkają pomysły oraz czym jest wyobraźnia. Dzieciom przedstawiona została także prawdziwa historia psa Kajtka – bohatera III części książek stworzonych przez naszego gościa. Dodatkowo Pani Sawicka na podstawie swojej książki „Kajtuś rusza w świat” omówiła tematy dotyczące właściwej opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Nie zabrakło także głośnego czytania fragmentów wspomnianej książki.

Na zakończenie autorka ogłosiła dla wszystkich uczestników spotkania konkurs plastyczny na stworzenie scenki do książki „Kajtuś rusza w świat”, w której laureaci otrzymają książeczki z autografem. Dzieci podziękowały pisarce za przemiłe spotkanie, a ta odwdzięczyła się im pamiątkowymi autografami.
Udział w spotkaniu wzięło 18 osób.

Spotkanie poprzedziło przygotowanie przez bibliotekarkę dekoracji w postaci gazetki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania