Kropy i kropeczki, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki
Dnia 19.09.2018 roku o godzinie 9:35 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności i nieszablonowego myślenia. Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Panią Julianną Golon.

            Na początku obchodów bibliotekarka przywitała wszystkich uczniów oraz wyjaśniła okoliczności spotkania, a także przedstawiła historię powstania obchodzonego święta. Następnie na przygotowanych kołach z napisem „Międzynarodowy Dzień Kropki” uczniowie umieścili swoje kropki według własnego uznania. W ten sposób przygotowane emblematy ozdobiły koszulki uczniów. W dalszej części bibliotekarka przeczytała zgromadzonym książkę, która była inspiracją dzisiejszych obchodów – książkę Petera Reynoldsa „Kropka”. Po czytaniu zadawane były pytania dotyczące tekstu. Kolejnym zadaniem uczniów było stworzenie, na przygotowanych kartkach, swoich kropek, wycięcie ich, a także zastanowienie się co
one przedstawiają. Każdy uczeń kolejno, z tak przygotowaną kropką, podchodził do tablicy z rysunkiem drzewa, wieszał swoją kropkę, a pozostali uczniowie odgadywali co ona przedstawia.
            Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania