Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


            

 Dnia 26.09.2018 o godzinie 9:35 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miały miejsce obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego  Czytania. Na tę okazję bibliotekarka wraz z wychowawczynią klasy I Szkoły Podstawowej w Woźnicach przygotowała zajęcia dla wspomnianych uczniów w ramach akcji  dyskontu Biedronka pod hasłem „Gang Słodziaków”.


Obchody rozpoczęte zostały od przywitania przybyłych gości. Na słowa bibliotekarki „Witam wszystkie dzieci, które zjadły dziś śniadanie, czy które lubią zwierzęta” uczniowie, którzy zjedli śniadanie bądź lubią zwierzęta machali ręką. Gdy już  wszystkie dzieci zostały przywitane, zgromadzeni zajęli miejsca na przygotowanych poduchach, a następnie wyjaśniono cel wizyty. Pierwszoklasiści po codziennym słuchaniu głośnych czytań opowiadań  z książki „Gang Słodziaków”, poproszeni zostali o wymienienie wszystkich bohaterów. Następnie każdy uczeń losował zagadkę charakteryzującą zwierzę z Gangu, na którą odpowiadał oraz odkładał przy Słodziaku, którego zagadka charakteryzowała. Po pomyślnym odgadnięciu wszystkich zagadek, bibliotekarka głośno odczytała „Zakończenie” znajdujące się w książce „Gang Słodziaków”. Została zaproponowana także nauka piosenki „Chodź poznaj Gang Słodziaków”, która umilała nam późniejsze tworzenie prac plastycznych z bohaterami dzisiejszego spotkania.
            Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.
W spotkaniu udział wzięło łącznie 8 osób.

Organizatorkami spotkania były Anna Ciszewska oraz Julianna Golon.
 W tym dniu również uczniowie z pozostałych klas mieli możliwość zmierzenia się w bajkowych zmaganiach. Każda osoba odwiedzająca bibliotekę losowała fragment utworu, a następnie odgadywała jego pochodzenie i otrzymywała słodką niespodziankę. Z tej okazji skorzystało 24
uczniów Szkoły Podstawowej w Woźnicach. Akcję poprzedziło tygodniowe wywieszenie plakatów informacyjnych o wydarzeniu.
Organizatorką akcji była Anna Ciszewska.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja