"Sto lat...niech żyje, żyje nam!!!"


         
   Dnia 16.10.2018 roku o godzinie 9:15 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice odbyły się obchody ogólnopolskiej imprezy czytelniczej pod hasłem „Urodziny Kubusia Puchatka”.

Na uroczystość zaproszeni zostali uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Panią Julianną Golon, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnicach, Pani Gizela Fiedorowicz oraz Kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach, Pani Renata Gawlińska.

            Obchody rozpoczęto od przywitania wszystkich gości, przybliżenia wszystkim celu spotkania oraz założenia urodzinowych czapeczek. Dzieci, zgodnie z prośbą bibliotekarki, przybyły na spotkanie z laurkami dla solenizanta, które podczas zajęć prezentowały zgromadzonym.

Następnie Pani Julianna głośno przeczytała fragment książki „Nowe przygody Kubusia Puchatka” za co nagrodzona została brawami.

Wszyscy zgromadzeni mieli także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o mieszkańcach Stumilowego Lasu poprzez zmagania z przygotowanymi zagadkami. W kolejnej części spotkania bibliotekarka odsłoniła sylwetę Kłapouchego (bez ogonka), a dzieci zobowiązane zostały do wykonania ogona z pomocą przygotowanych szablonów. Gotowe ogonki posłużyły jako rekwizyty w zabawie „Znaleziony ogon”, w której uczestnicy z zawiązanymi chustą oczami i przy pomocy podpowiedzi od pozostałych dzieci naklejali ogon Kłapouszkowi.

Nie zabrakło także życzeń dla Kubusia Puchatka i odśpiewania „Sto lat”. Słodką niespodzianką dla wszystkich był pyszny tort, który osłodził nasze spotkanie.

Niespodzianką był także list od Kubusia do dzieci, w którym miś dziękował za pamięć i wspólne obchody, a także zachęcał do odwiedzin biblioteki i wspólnych spotkań przy lekturze opowiadań z nim związanych. Miś nie zapomniał także o małych podarunkach dla gości.

W trakcie spotkania został także rozstrzygnięty konkurs na „Laurkę dla Kubusia”, w którym nagrody w postaci puzzli otrzymali Katarzyna Żeszko i Patryk Petke.

Zakończeniem spotkania było wspólne zdjęcie.

Z okazji obchodów, aby nadać spotkaniu odświętny charakter,  biblioteka została przystrojona w girlandy, kolorowe balony i serpentyny.

Impreza została zorganizowana w ramach promocji działań Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania