Listopadowe spotkanie Motyli Książkowych :)Dnia 15.11.2018 o godzinie 9:35 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej Miasta i Gminy Mikołajki filia Woźnice miało miejsce spotkanie Klubu Motyli Książkowych. Dzisiejsze zajęcia pod hasłem „W bibliotece” dotyczyły odpowiednich zachowań osób się w niej znajdujących.

            Zajęcia rozpoczęły się od wyjaśnienia tematu oraz ustalenia zasad obowiązujących podczas spotkania. Przypomnieliśmy sobie znaczenie kolorów świateł znajdujących się na sygnalizatorze, których symbolika wykorzystana została w zajęciach. Następnie uczniowie zaproszeni zostali na wycieczkę po bibliotece. Celem było pokazanie dzieciom rozmieszczenia poszczególnych  rodzajów książek oraz zwrócenie uwagi w jaki sposób, i z których regałów mogą samodzielnie korzystać. Te półki, na których znajdują się woluminy przeznaczone dla dzieci znaczone były przez bibliotekarkę zielonym kółeczkiem. Po wycieczce odbyło się losowanie mające na celu podzielenie uczniów na dwie grupy. Uczniowie losowali karteczki z czerwonym i zielonym kółeczkiem i siadali przy stoliku z wylosowanym oznaczeniem. Następnie
bibliotekarka wytłumaczyła co jest celem takiego podziału. Dzieci siedzące przy zielonym kółeczku rysowały zachowanie dopuszczalne w bibliotece, natomiast osoby, które zajęły miejsce przy czerwonym kółeczku - zachowanie niedopuszczalne w bibliotece. Na koniec każdy uczeń zaprezentował swój rysunek i opowiedział co przedstawia, a pozostałe osoby sprawdzały czy rysunek odzwierciedla symbol koloru, przy którym siedział uczeń.
            W podziękowaniu za spotkanie dzieci poczęstowane zostały lizakami.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania