O wigilijnych zwyczajach z Motylami Książkowymi
Dnia 18.12.2018 o godzinie 9:35 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice miało miejsce grudniowe spotkanie „Klubu Motyli Książkowych”.


Po przywitaniu uczestników, bibliotekarka przedstawiła tematykę zajęć, które to w całości poświęcone zostały zwyczajom bożonarodzeniowym. Po krótkiej rozmowie z uczestnikami na temat zwyczajów panujących w ich domach, bibliotekarka odczytała utwór pod tytułem „Wieczór wigilijny”, w którym przedstawione zostały najważniejsze zwyczaje. Następnie znaczenie przytoczonych w tekście zwyczajów zostało omówione (dzielenie się opłatkiem, wigilijne potrawy, sianko pod obrusem, puste nakrycie, pierwsza gwiazdka).
W kolejnej części zajęć uczniowie zapoznani zostali z pojęciem „choinki” oraz z różnicą pomiędzy choinką a świerkiem do pomocy czego użyte zostały ilustracje.
Następnie każde dziecko ozdobiło i wycięło szablon z bombką, który ozdobił nasz szablon ze świerkiem, zamieniając go w choinkę.
            Na zakończenie, po życzeniach wesołych świąt, nastał czas na podarki. Każde dziecko otrzymało prezent w ramach akcji „Książka pod każdą choinką”. Wręczone zostały także nagrody w konkursie „Mój przyjaciel Miś”.
Pamiątkowym zdjęciem zakończyliśmy nasze spotkanie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania