Jeśli piątek... to tylko czytelniczy ;)
Dnia 22.02.2019 roku  o godzinie 12:00 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice odbyło się spotkanie w ramach spotkań czytelniczych, mających na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Woźnicach i ich rodziców pod hasłem „Czytelnicze piąteczki dla dzieci z zeróweczki”.

            Wstępem do spotkania było przywitanie wszystkich gości oraz przypomnienie zasad panujących podczas zajęć .


Na dzisiejszym spotkaniu czytającym gościem była Pani Danuta Ruszczyk, którą przedstawił wszystkim zgromadzonym wnuk Bartek. Zanim jednak Pani Danuta rozpoczęła czytanie, bibliotekarka sprawdziła u dzieci znajomość  terminu „higiena osobista”. Termin okazał się nieznany, a wprowadzeniem do jego wyjaśnienia była treść  książki „Tupcio Chrupcie nie chce się myć”, którą zaprezentowała Pani Ruszczyk.


Po prezentacji zgromadzeni nagrodzili gościa brawami, a bibliotekarka pamiątkowym dyplomem. Następnie wróciliśmy do terminu „higieny osobistej”. Poprzez czytany utwór oraz rozmowę kierowaną dzieci określiły czym jest „higiena osobista” i w jaki sposób jej przestrzegać. Dzieci otrzymały także karty z różnymi przedmiotami (nie tylko służącymi do higieny osobistej), a ich zadaniem domowym miało być pokolorowanie tylko tych, które służą utrzymaniu higieny.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania