#jestnaswiecej - relacja z cyklu spotkań z młodzieżą            Biblioteka Publiczno – Szkolna filia Woźnice włączyła się w akcję społeczną zainicjowaną prze Fundację Orange pod hasłem #jestnaswiecej, której celem jest zwrócenie uwagi na problem hejtu i obraźliwych komentarzy w sieci.


W związku z powyższym zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne z młodzieżą z pobliskich szkół podstawowych z Olszewa i Woźnic.

Na zajęciach uczestnicy definiowali pojęcie hejtu, a także dowiadywali się jak skutecznie na niego reagować.  Samodzielnie szukali sposobów reagowania na to negatywne zjawisko.  Przypomniany został numer telefonu zaufania, pod który mogą zadzwonić z nurtującym ich problemem.


Podkreślone zostało to, iż bardzo istotne jest reagowanie na hejt w sposób przemyślany, aby nie doprowadzić do jego eskalacji.

Młodzież została zaproszona do odwiedzin strony Fundacji Orange jestnaswiecej.pl, stworzonej specjalnie na potrzeby opisywanej akcji.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pomarańczową sznurówkę – symbol akcji #jestnaswiecej, w celu pokazanie, że również jesteśmy przeciwko hejtowi.


Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o scenariusz nadesłany przez Fundację Orange.

W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Olszewie, a także uczniowie klas VI, VII, VIII ze szkoły Podstawowej w Woźnicach, łącznie około 40 osób.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

...i po spotkaniu autorskim - relacja

Jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki