Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka
Dnia 18.10.2019 o godzinie 9:00 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej Miasta i Gminy Mikołajki odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem „Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka”. W obchodach udział wzięli uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Aliną Karpienko.

Zaproszeni goście przybyli do biblioteki z prezentami urodzinowymi dla Kubusia, którymi były własnoręcznie wykonane laurki. Po przywitaniu wszystkich gości przez bibliotekarkę oraz przybliżeniu historii powstania książki o przygodach naszego solenizanta każdy uczeń miał możliwość zaprezentowania swojej laurki. Następnie dzieciom wręczone zostały urodzinowe czapeczki, po czym wychowawczyni zaprosiła dzieci do wysłuchania krótkiej opowiastki zatytułowanej „Kubusiowe urodzinki”. Czytanie nagrodzone zostało gromkimi brawami. Dla urozmaicenia spotkania bibliotekarka zaprosiła wszystkich do zabawy słowno – ruchowej „Gdy poczujesz szczęścia smak z Kubusiem klaszcz” . Po zabawie przyszedł czas na przygotowane zgadywanki. Zadaniem każdego dziecka było wylosowanie karteczki z liczbą, odszukanie ilustracji z tą liczbą na której znajdował się rekwizyt oraz odgadniecie, kogo dany rekwizyt może reprezentować. Wszyscy idealnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Następnie dzieci podjęły próbę przyrządzenia tortu. Z różnorodnych ilustracji wybierali te, na których umieszczone były składniki niezbędne do upieczenia tortu. Wszystkie elementy umieszczane były w misce. Nadszedł czas na życzenia dla Kubusia. Każde dziecko wypowiedziało czego życzy dzisiejszemu
solenizantowi z okazji jego urodzin. Odśpiewane zostało także „Sto lat” podczas którego wniesiony został tort, który być może powstał z naszych składników z miski J. Po wspólnej konsumpcji pani Ala odczytała list od Kubusia Puchatka do dzieci, w którym serdecznie dziękuję za wspólne świętowanie, zaprasza do odwiedzin biblioteki, a także informuje o małych niespodziankach pozostawionych w bibliotece. Wręczeniem upominków dzieciom oraz pamiątkowym zdjęciem zakończyliśmy tegoroczne obchody 93 urodzin Kubusia Puchatka.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dobrych manierach przy stole z Motylami Książkowymi

Zmiana adresu strony

O tolerancji nigdy za wiele - spotkanie Klubu Motyli Książkowych