Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Tradycyjnie w poniedziałkowe popołudnie przy kawie i ciastkach klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki z Woźnic  spotkały się, aby wspólnie mile spędzić czas.
Na opisywanym spotkaniu miałyśmy przyjemność omówić książkę Wojciecha Chmielarza „Żmijowisko”. Wybór książki i terminu spotkania nie był przypadkowy. Bardzo zależało moderatorce, aby zapoznać się z niniejszą lekturą przed wejściem jej ekranizacji, której premiera zaplanowana jest na początek listopada.
Jeśli chodzi o wrażenia po lekturze…. to przeważająca liczba osób uznała książkę za genialną. Nawet osoby sceptycznie z początku nastawione do tej pozycji, które odstraszała tematyka utwory, po jej przeczytaniu były zachwycone. Niektóre z nas książkę na spotkanie przeczytały po raz drugi i po raz drugi dostarczyła ona nam wielu emocji. Jak to określiły klubowiczki „czytając ją po raz drugi zupełnie inaczej zwracało się uwagę na pewne szczegóły, które czytając po raz pierwszy wydawały się nam bez znaczenia”.
Książka dostarczyła nam wielu emocji i była przyczynkiem zagorzałej dyskusji na temat samego autora i jego pomysłu na nią. Część z nas już zaczęła odliczać dni do premiery, którą wspólnie oglądać będziemy u jednej z klubowiczek. Myślę, że te wszystkie czynniki sprawią, że tematów do rozmów na naszych spotkaniach będzie jeszcze więcej

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O dobrych manierach przy stole z Motylami Książkowymi

Zmiana adresu strony

O tolerancji nigdy za wiele - spotkanie Klubu Motyli Książkowych